Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJeśli chcesz kupić lub wynająć biuro czy apartament

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 18:06:16
usa, wielka brytania, gospodarka, nieruchomości

Superbogacze najczęściej kupują domy w USA. Stany Zjednoczone są najczęściej wybieranym krajem jeśli chodzi o zakupy rezydencji powyżej 30 mln dolarów - wynika z opublikowanego w lutym 2015 r. raportu Wealth-X i Sotheby's International Reality.

W USA mieszka najwięcej bogaczy na świecie. Kraj ten ma stabilne rządy i gwarantuje wysoki poziom życia, ma również najlepsze uczelnie wyższe - to powoduje, że USA wydają się atrakcyjnym wyborem.

Czołową pozycję wśród miast na świecie, gdzie jest najwięcej najdroższych rezydencji, zajmuje Nowy Jork - wymienia raport Wealth-X.

40 procent bogaczy kupujących posiadłości w Nowym Jorku pracuje w sektorze finansowym. Wielu zagranicznych bogaczy kupujących rezydencje w tym mieście pochodzi z Wielkiej Brytanii.

W USA bogacze najczęściej kupują "wakacyjne" domy w Southampton, Aspen, Naples, Greenwich i Palm Beach.

Drugim po Nowym Jorku najbardziej popularnym miastem na świecie wśród bogaczy na rynku real estate jest Londyn. Tu również wśród bogaczy dominują finansiści. Najwięcej kupujących rezydencje w Londynie pochodzi z Indii - podaje Wealth-X i Sotheby's International Reality.

W pierwszej "piątce" jest też Hongkong, Los Angeles i San Francisco.

W Hongkongu rezydencje najczęściej kupują megabogaci Chińczycy, w Los Angeles przeważają Brytyjczycy, a w San Francisco bogacze z Wielkiej Brytanii, Indii i Australii.

PAP