Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOsoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-16 10:02:18
usa, spółki, prawo, podatki

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji (ang. Sole proprietorship) jako forma prowadzenia działalności gospodarczej w USA zarezerwowana jest dla osób fizycznych, ewentualnie małżeństw. Nie stwarza korzystnych warunków dla firm prowadzonych przez kilka osób.

Szczególne wymagania dotyczące rejestracji działalności gospodarczej zależą od stanu, w którym działalność będzie prowadzona. Należy jedynie zgłosić prowadzenie działalności gospodarczej do odpowiedniego urzędu (na ogół jest nim stanowy Departament Stanu). W niektórych stanach nie ma nawet tego wymogu.

Firmą zarządza właściciel, czyli osoba fizyczna, która zgłosiła prowadzenie działalności. Pozostałe osoby, niezależnie od swojego wkładu finansowego w firmę, nie mają zagwarantowanych żadnych praw do zarządzania firmą.

Podobnie jak w Polsce, osoba fizyczna prowadząca działalność na podstawie wpisu do ewidencji jest w pełni odpowiedzialna za długi firmy.

Według prawa amerykańskiego dochody z prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę fizyczną opodatkowane są łącznie z pozostałymi dochodami właściciela z innych źródeł.