Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRejestracja spółki

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-16 10:18:47
usa, spółki, prawo, rejestracja

Przedsiębiorstwa w USA muszą spełniać wymagania prawa federalnego, stanowego i lokalnego. Rejestracji firmy dokonuje się na poziomie stanowym. Spółka akcyjna, oprócz rejestracji w jednym stanie, musi zgłosić prowadzenie działalności gospodarczej osobno w każdym ze stanów, w których chce taką działalność prowadzić.

Rejestracji działalności gospodarczej dokonuje się w odpowiednim urzędzie stanowym (na ogół jest to stanowy Departament Stanu).

Prawa wielu stanów różnią się tym, co uważają za prowadzenie działalności gospodarczej. Wiele prostych czynności związanych z działalnością handlową, np. odbywanie zebrań organów spółek w danym stanie, założenie konta bankowego, prowadzenie sprzedaży poprzez niezależnych dystrybutorów, niektóre formy oferowania produktów czy usług na rynku lokalnym, zaciąganie lub nabycie długu, utworzenie czy nabycie ograniczonych praw rzeczowych, zawieranie pojedynczych umów bądź nabycie nieruchomości, nie są traktowane jak prowadzenie działalności gospodarczej.

Proces rejestracji jest zazwyczaj prosty i polega na wypełnieniu formularza, przedłożeniu dowodu zarejestrowania firmy w Polsce, mianowania przedstawiciela do otrzymywania pism procesowych w imieniu firmy i uiszczeniu opłaty, która wynosi od stu do kilkuset dolarów, zależnie od stanu oraz formy prawnej spółki polskiej.

W większości stanów zarejestrowanie działalności powoduje, że zarejestrowana firma zagraniczna traktowana jest jako firma lokalna; w związku z czym można ją pozwać w stanie, w którym jest zarejestrowana. Zarejestrowanie będzie rodzić konsekwencje podatkowe w tym stanie, a spółki kapitałowe będą zwykle musiały składać roczny raport z działalności w każdym stanie, w którym są zarejestrowane.