Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWebinarium “Amerykańskie prawo pracy dla polskich spółek prowadzących działalność w USA” 7 marca 2017r., godzina 15:00-16:00 (czasu polskiego)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: WPHI Nowy Jork | 2017-03-02 15:24:57
webinarium, szkolenie


W trakcie webinarium zostaną omówione podstawowe kwestie dotyczące prawa pracy obowiązującego na terenie Stanów Zjednoczonych, a także zasady chroniące pracodawców przed odpowiedzialnością z tytułu naruszenia zasad prawa pracy w stosunku do zatrudnionych USA pracowników. Uwaga będzie poświęcona także rożnym rodzajom umów o pracę, ich elementom oraz treści oraz sposobom, w jaki dochodzi do nawiązania stosunku pracowniczego. Przybliżone będą także powszechne źródła roszczeń pracowniczych, z równoczesnym podkreśleniem tych, które nie występują w prawie polskim. Szczególny nacisk będzie postawiony na ryzyko zarzutów związanych z potencjalną dyskryminacją oraz najlepsze sposoby, aby ryzyka tego uniknąć.

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim w oparciu o slajdy zawierające opisy zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Będzie przy tym istniała możliwość zadawania pytań w języku polskim.

Eksperci:
Robert Zielinski – partner kancelarii Miller Canfield w Chicago. Mecenas Zielinski jest adwokatem w stanie Illinois, który przez ponad 30 lat skutecznie reprezentuje pracodawców oraz doradza im jak zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością z tytułu prawa pracy. Pracował nie tylko z pracodawcami amerykańskimi, lecz także z zagranicznymi inwestorami z Polski, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Japonii rozwijającymi działalność na rynku USA i tutaj zatrudniającymi pracowników. Od wielu lat znajduje się na liście “Super Prawników Illinois” (Illinois Super Lawyer) oraz Najlepszych Prawników w Ameryce (Best Lawyers in America) z zakresu Zarządzania Pracą oraz Prawa Pracy.

Justyna Regan - Amerykański adwokat, polski radca prawny w kancelarii Miller Canfield, członek grupy prawa korporacyjnego, w Polsce uzyskała tytuł doktora habilitowanego.


Moderator:
Katarzyna Kostro
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.