Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska na konferencji SXSW w Teksasie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: WPHI Washington | 2017-03-24 20:34:54
sxsx, startupy, technologie, usa

W dniach 12 – 15 marca br. grupa polskich firm i startupów wzięła udział w konferencji i festiwalu South by Southwest (SXSW) odbywającej się corocznie w Austin w Teksasie.

W dniach 12 – 15 marca br. grupa polskich firm i startupów wzięła udział w konferencji i festiwalu South by Southwest (SXSW) odbywającej się corocznie w Austin w Teksasie, dzięki wsparciu WPHI, Wydziału Kultury Ambasady RP w Waszyngtonie oraz Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Konferencja SXSW to jedno z najważniejszych masowych wydarzeń w USA poświęconych nowoczesnym technologiom cyfrowym, filmowi, muzyce, grom komputerowym i wielu innym. SXSW organizowane jest cyklicznie w Austin w Teksasie od 30 lat i każdego roku przyciąga tysiące osób z branży internetowej z całego świata. W ramach konferencji odbywają się targi, wykłady, praktyczne warsztaty, panele dyskusyjne oraz tysiące spotkań, które mają na celu zapoznanie się z najnowszymi, obiecującymi i oryginalnymi trendami w branży internetowej. W ubiegłym roku wydarzenie otworzył sam prezydent Stanów Zjednoczonych, w tym roku zrobił to były wiceprezydent Joe Biden. W trakcie konferencji odbyło się ponad tysiąc wykładów i paneli, poprowadzonych przez osoby z największych firm m.in. Capital One, Morgan Stanley, Sony, Samsung, Pandora, Kohl, Adobe, IBM, eBay, czy Oracle. Łączenie w wydarzeniu wzięło udział 72 000 uczestników.

Decyzję o polskim uczestnictwie podjęto dzięki inicjatywie Delegatury UE w Waszyngtonie, która postanowiła o utworzeniu po raz pierwszy wspólnego wydarzenia EU House podczas konferencji SWSW mającego na celu promocję innowacyjnych pomysłów europejskich startupów. Polska była reprezentowana przez następujące firmy i startupy: Booke, Blast Lab, Cityglobe, HiProMine, Scubaphone, Spendolater, Espeo Software, 10Clouds oraz PromoTraffic. Polskie startupy miały również możliwość pitchowania się przed szerszą publicznością oraz odbyły szereg rozmów i spotkań nie tylko z potencjalnymi klientami i inwestorami, ale także władzami miasta Austin, inkubatorami oraz organizacjami wspierającymi młode firmy technologiczne. Podczas targów polskie stoisko odwiedził także Ambasador UE w Waszyngtonie David O'Sullivan.
Pliki do pobrania

IMG0880
image | 628.49 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sklep podologiczny online

Oferta produktów podologicznych na rynku stale się powiększa. Sklep podologiczny My jednak dbamy...
Polska - SZCZECIN 2022-01-22 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie lokalne w Google to element strategii marketingowej, które działają wyłącznie na t...
Polska - SZCZECIN 2022-01-22 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Stalowe konstrukcje

Konstrukcje stalowe Szczecin - najlepsze konstrukcje na rynku. Zapraszamy wszystkich zaintersowan...
Polska - SZCZECIN 2022-01-22 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert