Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska na amerykańskich targach medycznych FIME

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Górska | 2018-07-11 22:49:11
fime, polska, urządzenia medyczne, polskie firmy, targi


PPEPLKatalog20art600

W dniach 17-19 lipca w Orlando (USA) odbędzie się 28. edycja Florida International Medical Expo (FIME) - największych targów medycznych w obu Amerykach. Polska Agencja Inwestycji i Handlu we współpracy z krajowymi wystawcami będzie na stoisku narodowym promować polski sektor sprzętu medycznego. W ramach targów FIME zapoznać się możemy z najszerszą globalną ofertą urządzeń medycznych dostępnych w jednym miejscu. Na wydarzenie co roku przybywa około 1200 producentów medycznych z 42 krajów, aby zaprezentować najnowsze rozwiązania branżowe.

Rodzimy sektor medyczny może poszczycić się licznymi przykładami innowacyjnych produktów, a wiele z nich prezentowanych będzie podczas FIME. Do wyrobów tych zalicza się np. Prodrobot, czyli zautomatyzowany trenażer chodu, który jest aktywnym wyrobem medycznym przeznaczonym do rehabilitacji kończyn dolnych pacjentów z dysfunkcjami chodu, będzie można zobaczyć go na stoisku A.A11.

Szeroka gama polskich urządzeń medycznych obejmuje także kwestie opieki zdrowotnej kobiet ciężarnych. Stworzony we Wrocławiu Pregnabit (stoisko B.N56) to urządzenie telemedyczne przeznaczone do wspierania pracy lekarzy i położnych. Jest to innowacyjne, autorskie urządzenie pomiarowe, pozwalające na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Pregnabit jest urządzeniem przenośnym, co umożliwia wykonywanie niezbędnych badań o porze, w dowolnym miejscu. Zebrane przez urządzenie dane, przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny.

Polskie urządzenia medyczne z powodzeniem mogą konkurować ze światowymi liderami w kwestii zaawansowanych technologii, czego przykładem mogą być implanty ortopedyczne i instrumenty medyczne z powłoką węglową oraz innowacyjne rozwiązania dla osób po urazach neurologicznych oraz tych wybudzonych ze śpiączki.

Firma Medgal (stoisko A.C14) jako jedyny producent na świecie, oferuje implanty pokryte warstwą węglowo-krzemową SI-DLC. Oznacza to bardzo wysoką biotolerancję i biokompatybilność oraz bardzo wysoką odporność na korozję w tkankach miękkich i płynach ustrojowych. Implanty pokryte warstwą węglowo-krzemową SI-DLC powstają w ramach autorskiego procesu opatentowanego we współpracy z Politechniką Łódzką.

Firma AssisTech (stoisko A.B13) oferuje pacjentom i ich rodzinom jest system C-Eye®. To jedyny w skali międzynarodowej, certyfikowany produkt medyczny, który wykorzystuje technologię śledzenia wzroku pacjenta do oceny jego stanu świadomości oraz rehabilitacji. Jest to nowoczesny system, który śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia komunikację i rehabilitację osób po udarach, wybudzonych ze śpiączki i w innych, równie ciężkich stanach neurologicznych. C-Eye® PRO jest w skali międzynarodowej jedynym narzędziem, które pomaga personelowi medycznemu w ocenie stanu świadomości. System wykorzystując metodę CyberOka opracowaną na Politechnice Gdańskiej umożliwia rehabilitację pacjentów z różnorodnymi zaburzeniami neurologicznymi.

Z kolei wieloletnie badania naukowe zaowocowały opracowaniem przez Medical Inventi biomateriału zastępującego kości, który stanowi oryginalne rozwiązanie w zakresie nowoczesnych preparatów implantacyjnych III generacji pod kątem składu biozgodnego z tkanką kostną, bioaktywności, wpływu na regenerację tkanki kostnej i wspomagania procesu rekonstrukcji kości oraz poręczności chirurgicznej i sprężystości. Przeprowadzone w ostatnich latach zabiegi z udziałem nowego materiału dotyczyły wypełnień zębodołów, leczenia przetok, wypełnień ubytków kostnych powstałych w wyniku urazów kończyn. Implementowany biomateriał wykazywał pozytywne efekty takie jak: nietoksyczność, stopniowa biodegradowalność i postępująca odbudowa kostna, co niweluje konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. (stoisko B.M57).

Kikgel - jedna z czołowych pod względem innowacyjności polskich firm stworzyła BurnTec® - opatrunki pierwszej pomocy na oparzenia i obrażenia skóry, będące na wyposażeniu apteczek IFAK (Individual First Aid Kits) elitarnych amerykańskich oddziałów Marines. Opatrunki te znajdują się obecnie na wyposażeniu plecaków taktyczno-ratunkowych Wojska Polskiego, były obecne także na wyposażeniu medycznym w misjach w Iraku.

W 2017 r. wartość eksportu polskiego sprzętu medycznego wyniosła ponad 2,10 mld USD. Polska jest uznanym partnerem jako konkurencyjny producent wysokiej jakości instrumentów i urządzeń stosowanych w medycynie, chirurgii, stomatologii i weterynarii. Polskie firmy eksportują sprzęt medyczny głównie do Unii Europejskiej (64%). Największym importerem sprzętu medycznego z Polski są w Europie są Niemcy z eksportem o wartości 440 mln USD w 2017 r. Jeśli chodzi o eksport poza Niemcy, najważniejszymi rynkami dla Polski są Dania (415 mln USD), Stany Zjednoczone (312 mln USD), Wielka Brytania (USD 114 mln) i Francja (87 mln USD).

***

 

Program Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki - Brand realizowany w latach 2018-2019 umożliwia polskim przedsiębiorcom ekspansję na nowe perspektywiczne rynki pozaeunijne, często odległe i kosztowne, których ze względu na istniejące ryzyko oraz koszty przedsiębiorcy dotąd nie wybierali w swoich strategiach rozwoju.

Oprócz funkcji informacyjnej stoiska narodowego, polscy przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać jego przestarzeń jako miejsce spotkań B2B, a także do ekspozycji własnych materiałów reklamowych. Przez cały czas trwania targów do dyspozycji gości będzie również ekspert branży sprzętu medycznego, który udzielać będzie szczegółowych informacji o sektorze.

 

Szczegóły na polish-medical.com