Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuConrad Shipyard: C133 - największy polskiej budowy luksusowy superjacht

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Górska | 2018-08-30 18:43:30
conrad shipyard, c133 viatoris, jachty, łodzie, stocznia, polska

Jacht Conrad C133 Viatoris, jest zarówno największym jachtem motorowym zbudowanym w gdańskiej Stoczni Conrad, jak również największym jachtem tego typu kiedykolwiek zbudowanym w Polsce. We wrześniu odbędzie się jego światowa premiera w trakcie prestiżowej wystawy Cannes Yachting Festival oraz Monaco Yacht Show 2018.

Conrad Shipyard C133

Znakiem rozpoznawczym projektu jest wyjątkowa elegancja, wyraziste linie oraz ponadczasowy harmonijny styl łączący w sobie klasyczne proporcje oraz nowoczesność. Wyjątkowo przestronne i luksusowe wnętrza jachtu oraz szereg unikalnych udogodnień i rozwiązań technicznych opracowanych przez polskich inżynierów można jedynie porównać do znacznie większych jachtów motorowych na rynku, co stanowi dodatkowy atut tego unikalnego projektu. Jacht został zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi północnoeuropejskich stoczni jachtowych oraz spełnia wszelkie obowiązujące normy bezpieczeństwa Lloyd's Register i MCA.

Bezpieczeństwo, komfort, luksus, najwyższa jakość oraz wykorzystanie najnowszych zaawansowanych technologii stanowiły priorytety zarówno na etapie projektowania, jak i w trakcie budowy jednostki. W efekcie powstał wyjątkowy model jachtu motorowego Conrad C133, będący połączeniem światowej klasy designu i technologii z kunsztem polskiego rzemiosła. Kolejne jednostki C133 można zamawiać w stoczni Conrad jako model semi-custom z możliwością dowolnej aranżacji według indywidualnych potrzeb klienta.

Jak informuje Stocznia Conrad, C133 stanowi pierwszy krok na drodze opracowania linii produktowej luksusowych jachtów semi-custom, które pozwolą wyjść naprzeciw rynkowemu oczekiwaniu krótszych okresów od złożenia zamówienia do przekazania armatorowi gotowej jednostki.

Realizacja opisanego projektu ma duże znaczenie nie tylko na drodze ku rozwojowi i ekspansji rynkowej gdańskiej Stoczni Conrad, ale zapisuje się także jako kamień milowy w historii polskiego przemysłu okrętowego. Tym, co wyróżnia polskich producentów jachtów luksusowych jest wysoka jakość w relacji do ceny. Polskie łodzie pływają już po wszystkich wodach świata, a co trzeci jacht na wodach europejskich został wyprodukowany w Polsce. Polska jest drugim po Stanach Zjednoczonych producentem jachtów motorowych do 9m. Czas na segment łodzi najbardziej luksusowych i na rynek USA.

Conrad C133 Viatoris

Polska rozwija obecnie program „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe”, skierowany do przedsiębiorstw z sektora MŚP. Do projektu wybrano dwanaście priorytetowych obszarów polskiej gospodarki, które mają szansę na globalny rozwój. Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspiera promocję dziewięciu sektorów, pośród których znajduje się branża jachtowa. Aż 95 proc. produkcji łodzi przeznaczonych jest na eksport – dlatego PAIH stara się promować polskie jachty i pomagać we wchodzeniu m.in. na rynek północnoamerykański, na którym odniesienie sukcesu stanowi o osiągnięciu ugruntowanej pozycji na rynku globalnym.

W związku z rozwojem i sukcesami rodzimych producentów jachtów, polskie stocznie jachtowe wydają się bardzo atrakcyjnym partnerem inwestycyjnym. Według szacunków Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty, skala eksportu za zeszły rok to ponad 1 mld PLN. Eksperci szacują, że w tym roku pod względem obrotów, eksport osiągnie wyniki o 15 proc. wyższy.

Więcej informacji na stronie: https://conradshipyard.com/motor/conrad-c133-2/

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sycylia - materiał na żagle

Sycylia to wytrzymała tkanina wodoodporna wysokiej jakości. Dzięki temu, że jest wodoszczelna i o...
Polska - Nowa Sól 2020-01-15 Dodał: Mariusz Giwierski Statki i łodzie Zobacz ofertę

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Cabin Boats

The cabin cruiser boat has everything you need to spend any number of days cruising inland waters...
Polska - Jastarnia 2022-01-26 Dodał: Wioletta Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert