Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPotencjał inwestycyjny Tennessee

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Górska | 2019-07-15 21:06:32
usa, tennessee, selectusa, szczyt inwestycyjny, zbh waszyngton, paih, inwestycje zagraniczne, warunki inwestycyjne, ekspansja zagraniczna

Stany Zjednoczone są największym rynkiem konsumenckim na świecie, a wydatki gospodarstw domowych w USA obejmują prawie jedną trzecią wydatków konsumpcyjnych gospodarstw domowych w skali globalnej. Stanowi to jeden z elementów, które powodują, że USA pozostają światowym liderem w pozyskiwaniu zagranicznych inwestycji. Wiele z nich trafia do stanów na wschodnim wybrzeżu oraz do południowej części USA, które są szczególnie atrakcyjne dla inwestorów z Europy.

 

Podczas ostatniego szczytu inwestycyjnego Select USA, który odbył się w czerwcu br. w stolicy USA, swój potencjał zaprezentowały m.in. stany takie jak Alabama, Floryda, Georgia, Kentucky, Maryland, Karolina Południowa, Karolina Północna, Tennessee, Wirginia oraz Wirginia Zachodnia. Zagraniczne Biuro Handlowe w Waszyngtonie zaprezentuje Państwu profile stanów regionu południowo-wschodniego i przedstawi ich ofertę dla zagranicznych firm. Pierwszym stanem, który zaprezentujemy jest Tennessee, w którym wiodącymi sektorami z udziałem firm zagranicznych są przede wszystkim sektor transportowo-logistyczny, motoryzacyjny, chemiczny, a także business services oraz produkcja sprzętu medycznego.

 

Tennessee posiada ponad 3,2 milionową siłę roboczą i zajmuje pierwsze miejsce pod względem tworzonych miejsc pracy przez zagranicznych inwestorów w USA.

 

Wiele z firm, które ulokowały swoją działalność w stanie Tennessee pochodzi z Europy, m.in. z Holandii, Niemiec, Włoch, Finlandii, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. W stanie Tennessee obecnie znajduje się 967 zagranicznych firm, które zainwestowały kapitał w wysokości 37,3 mld dolarów i zatrudniają ponad 147 tys. osób. W 2017 r. zagraniczni inwestorzy zobowiązali się do wykonania 39 projektów inwestycyjnych w Tennessee, które przekładają się na utworzenie 6 966 miejsc pracy oraz na kapitał inwestycyjny o wartości 2,52 mld USD. Projekty zagraniczne stanowią 56 procent inwestycji kapitałowych, które firmy zobowiązały się zrealizować – niespełna jedną trzecią wszystkich nowych miejsc pracy w Tennessee w 2017 r.

 

Co roku Tennessee przyciąga wielu zagranicznych inwestorów, którzy wybierają to miejsce dla swojej działalności gospodarczej ze względu na niskie podatki, otoczenie regulacyjne stymulujące rozwój biznesu oraz ciągły napływ wykwalifikowanych pracowników, którzy chętnie przenoszą się do Tennessee, ponieważ stan nie pobiera podatku od dochodów osobistych.

 

Tennessee oferuje także wsparcie dla zagranicznych inwestorów w postaci grantów i ulg podatkowych, których wysokość jest ustalana w oparciu o m.in. wartość inwestycji, lokalizację oraz planowaną liczbę nowo utworzonych miejsc pracy. Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://tnecd.com/advantages/incentives-grants/

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Dodatki do domu - nicehome.pl

Zapraszam do sklepu internetowego nicehome.pl, gdzie znajdziecie państwo dodatki do domu w różnyc...
Polska - WROCŁAW 2021-07-19 Dodał: Bartłomiej Ćwiąkała Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Księgowość dla spółki

Pełna księgowość dla spółek - usługa realizowana przez Kancelaria Clear
Polska - Warszawa 2021-07-05 Dodał: Arkadiusz Boruc Usługi finansowe Zobacz ofertę

ZF SPARE PARTS FOR TRANSMISSION 6WG190 3WG191 6WG211

DISC CARRIER Z44 152,5X160,5mm Z46 57,5X60mm 6WG190 3WG191 6WG211 LAMELLENTRAEGER PORTE DISQUES ...
Polska - MIŃSK MAZOWIECKI 2017-02-06 Dodał: Mariusz Śledziewski Pojazdy szynowe, Części i akcesoria samochodowe, Pozostałe pojazdy samochodowe, Narzędzia mechaniczne, Produkcja pozostałych maszyn Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert