Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPotencjał inwestycyjny Północnej Karoliny

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Górska | 2019-07-24 21:56:44
karolina północna, usa, selectusa, szczyt inwestycyjny, zbh waszyngton, paih, inwestycje zagraniczne, warunki inwestycyjne, ekspansja zagraniczna

Od jedenastu lat Karolina Północna zajmuje czołowe miejsce w rankingu Forbes plasując się na piątej pozycji w kategorii najlepszych stanów do prowadzenia biznesu w Stanach Zjednoczonych. Karolina Północna jest ceniona ze względu na atrakcyjną lokalizację, niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej oraz umiarkowane koszty życia, siłę roboczą o wysokich kwalifikacjach i najniższy w Stanach Zjednoczonych podatek CIT na poziomie 2,5%. Wiodącymi sektorami gospodarki Karoliny Północnej są: biotechnologia, IT, lotnictwo, motoryzacja, przetwórstwo i produkcja żywności oraz produkcja mebli.

Karolina Północna jest dziewiątym największym stanem w USA pod względem zaludnienia. Od 2001 r. do 2017 r. liczba mieszkańców wzrosła o 25% i obecnie wynosi ponad 10 milionów osób. Ponad 464 tys. osób jest zatrudnionych w przemyśle produkcyjnym, co na przestrzeni ostatnich pięciu lat stanowi wzrost o 5%. Dzięki temu Karolina Północna ma najliczniejszą siłę roboczą w przemyśle produkcyjnym w całym południowo-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych. Stan posiada także wysoko wykwalifikowanych pracowników dzięki wspieraniu działań na rzecz badań i rozwoju, obecności licznych renomowanych uczelni, w tym North Carolina State University, Duke University oraz University of North Carolina at Chapel Hill. Każdego roku ponad 22,500 absolwentów kończy kierunki STEM (science, technology, engineering, and mathematics ) i zasila innowacyjne firmy, których duża część zlokalizowana jest w Research Triangle Park - RTP. Firmy z Karoliny Północnej są liderem w dziedzinie innowacji w Stanach Zjednoczonych z 70-procentowym wzrost liczby patentów na przestrzeni ostatnich 10 lat. Ponadto, stan posiada trzecią największą liczbę personelu wojskowego w USA, w tym około 20 tysięcy osób rocznie przechodzi po zakończeniu służby wojskowej na tamtejszy rynek pracy. Są to głównie, wykształceni przez wojsko, inżynierowie ale również osoby z doświadczeniem w IT, opiece zdrowotnej, komunikacji oraz badaniach naukowych.

 

Stan może pochwalić się bardzo dobrą infrastrukturą, która znacznie ułatwia logistykę dla firm. Karolina Północna posiada cztery międzynarodowe porty lotnicze, dwa głębokowodne porty morskie i rozwinięty system kolei. Nowych inwestorów przyciągają również konkurencyjne koszty budowy obiektów przemysłowych, które są o 16% niższe od średniej krajowej oraz koszty energii elektrycznej niższe o 7% od pozostałych stanów. Ponadto, o strategicznym położeniu stanu decyduje dostępność do 178 mln mieszkańców Stanów Zjednoczonych w odległości 1609 km.

 

Karolina Północna oferuje wsparcie dla zagranicznych inwestorów w postaci zachęt inwestycyjnych (Job Development Investment Grant – JDIG) i ulg podatkowych, których zakres jest ustalany w oparciu m.in. o wysokość inwestycji oraz liczbę stworzonych miejsc pracy.
Więcej informacji na stronie https://edpnc.com/why-north-carolina/incentives/

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert