Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPotencjał inwestycyjny Florydy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Górska | 2019-08-22 21:30:48
floryda, usa, selectusa, szczyt inwestycyjny, zbh waszyngton, paih, inwestycje zagraniczne, warunki inwestycyjne, ekspansja zagraniczna

Floryda stanowi 17-tą największą gospodarkę świata. W ubiegłym roku wyeksportowano towary o łącznej wartości ponad 57 mld USD do 190 państw z całego świata. Wiodącymi sektorami gospodarki są: lotnictwo, IT, biotechnologia i urządzenia medyczne oraz przemysł zbrojeniowy.

Ponad 58,000 firm na Florydzie eksportuje swoje produkty, co zaraz po Kalifornii stanowi najlepszy wynik w Stanach Zjednoczonych. 20% amerykańskich firm, które wysyłają swoje towary i usługi za granicę, znajduje się na Florydzie. Siła robocza stanu liczy 10 mln osób i jest trzecią największą w kraju, a prawie 25% pracuje w handlu międzynarodowym. Floryda zajmuje trzecie miejsce pod względem eksportu w dziedzinie hi-tech (wartość 13,1 mld USD w 2018 r.) i zajmuje czwarte miejsce w USA w rankingu liczby miejsc pracy związanych z technologią (niespełna 38 tysięcy miejsc pracy w 2016 r.). Wysoko wykwalifikowani pracownicy to w większości absolwenci 12 publicznych uniwersytetów stanowych, 6 dużych szkół medycznych oraz licznych prywatnych szkół ściśle współpracujących ze środowiskiem biznesowym. Uniwersytety na Florydzie cieszą się renomą najlepszych w USA w dziedzinie badań i rozwoju oraz komercjalizacji technologii.

 

Floryda jest liderem w przyciąganiu bezpośrednich inwestycji zagranicznych, zajmując 4 miejsce wśród wszystkich stanów pod względem utworzonych miejsc pracy przez zagraniczne firmy, które w 2016 r. zatrudniały niemal 350,000 pracowników. Ze względu na strategiczne położenie stanu, przedsiębiorstwa z całego świata lokują tam swoje zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne, wśród nich firmy m.in. z Belgii (AB Inbev, Bekaert), Finlandii (Nokia Latin America), Francji (Augment, Airbus OneWeb, Thales, Spineway), Niemiec (Bosch, Deutsche Bank) czy Włoch (Piaggio Aero, DRS/Leonardo). W celu przyciągnięcia zagranicznych inwestycji, stan oferuje inwestorom zagranicznym możliwość uzyskania stałego pobytu w USA w zamian za inwestycje w ramach programu wizowego dla inwestorów (EB-5).

 

Stan może pochwalić się bardzo dobrą infrastrukturą, która ułatwia logistykę dla firm. Floryda posiada 19 komercyjnych portów lotniczych oraz 15 głębokowodnych portów morskich. Międzynarodowy port lotniczy w Miami zajmuje pierwsze miejsce w USA pod względem ruchu międzynarodowego cargo i 11-te na świecie w tej kategorii.

 

Floryda oferuje wsparcie dla zagranicznych inwestorów w postaci ulg podatkowych, których zakres jest ustalany w oparciu m.in. o wysokość inwestycji oraz liczbę utworzonych miejsc pracy. Więcej informacji na stronie https://www.enterpriseflorida.com/

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pianotwory

Marka HU HU to produkty przeznaczone dla najmłodszych fanów kolorowej i pachnącej kąpieli. Z weso...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Kosmetyki Zobacz ofertę

Kule do kąpieli

Kąpiel w towarzystwie Hydrozaura to nie lada gratka dla Twojego gagatka! Wraz z dzieckiem odkryj ...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Kosmetyki Zobacz ofertę

Perfumy do prania

W naszej ofercie znajdziesz produkty do prania i pielęgnacji pralki: kapsułki do prania, odkamien...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Pozostałe wyroby chemiczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert