Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObowiązkowa rejestracja agenta w US Copyright Office do 31 grudnia 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2017-11-21 12:33:14
usa, prawa autorskie, strony internetowe, zbh san francisco, amerykańskie przepisy, rejestracja agenta, polska agencja inwestycji i handlu, paih

Informacja praktyczna dla firm, które posiadają strony internetowe skierowane do odbiorców w USA, przygotowana przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w San Francisco.

1. Kogo dotyczy?

Firm, które pozwalają osobom trzecim, użytkownikom, umieszczać materiały, teksty, zdjęcia, rzeczy na sprzedaż, na stronie internetowej. Chodzi o wszystkie materiały, które nie są wytworzone przez firmę, ale udostępnia się platformę do ich publikowania.

Przykłady: strona pozwalająca na umieszczanie zdjęć, komentowanie, kopiowanie, publikacje tekstów, sprzedaż artykułów / książek / sztuki / muzyki.

Strona musi być kierowana do klientów / odbiorców w USA lub właściciel strony ma powiązania lub jest firmą amerykańską.

 

2. Dlaczego ważna?

Zasadniczo odpowiedzialność za naruszenie praw autorskich spoczywa na firmie bezpośrednio udostępniającej materiały. Oznacza to, że jeżeli ktoś opublikuje zdjęcie na naszej stronie albo umieści ofertę sprzedaży naruszającą czyjeś prawa autorskie - jesteśmy za to odpowiedzialni. Jednak, zgodnie z przepisami amerykańskimi, właściciele stron są zwolnieni z odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich związane z takimi publikacjami przez osoby trzecie, pod warunkiem że:

  • zarejestrują w urzędzie ‘agenta’, do którego można zgłaszać naruszenia praw autorskich. Jest to najczęściej pracownik firmy. Informacja musi być aktualizowana.
  • informacja kontaktowa do agenta jest widocznie umieszczona na stronie - musi być aktualna.

Oba te warunki są konieczne i mogą być spełnione niewielkim nakładem pracy.

 

3. Jak to zrobić?

 

4. Termin

Termin 31 grudnia 2017 r. jest określony ustawowo jako ostateczna data rejestracji.

 

5. Pytania?

W razie pytań prosimy o kontakt z Zagranicznym Biurem Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Stanach Zjednoczonych (ZBH San Francisco):

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna Toruń

Na początek Dobór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko ze względu na estetykę i...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Nalewarki

    Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek? Etykieciarki Na ...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

DJ Toruń

DJ na wesele – jak go wybrać? Ten, kto organizuje wesele, ma na celu to, aby stało się ...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert