Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAmerykańskie agencje regulujące import i produkcję towarów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-03-22 16:00:07
usa, amerykańskie agencje regulujące import i produkcję towarów, zagraniczne biuro handlowe w waszyngtonie, zbh waszyngton, paih, opracowanie

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem na temat amerykańskich agencji regulujące import i produkcję towarów przygotowanym przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Waszyngtonie.

Główne amerykańskie agencje federalne regulujące import towarów z zagranicy

 1. Federalna Komisja Handlu (Federal Trade Commission, FDC) odpowiada za przestrzeganie federalnego prawa antymonopolowego oraz ochronę konsumenta.
   
 2. Biuro Ceł i Ochrony Granic (U.S. Customs and Border Protection, CBP) odpowiada za odprawę celną w USA, stanowi część Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Poza odprawą celną produktów wwożonych do USA, CBP zajmuje się egzekwowaniem przepisów prawnych dotyczących handlu i stawek celnych, a także przepisy innych agencji federalnych, które wymagają dodatkowych licencji lub pozwoleń przed dopuszczeniem zagranicznych towarów na rynek amerykański.

  Pomocny link na temat importu produktów do USA.

  Aby ustalić należność celną, importer musi ustalić numer klasyfikacji towaru według Zharmonizowanego Systemu Opłat Celnych Stanów Zjednoczonych (Harmonized Tariff Schedule of the United States, HTSUS). Odpowiedzialność za właściwą klasyfikację towarów i wycenę należności celnej ponosi importer.
   
 3. Agencja Żywności i Leków (The Food and Drug Administration, FDA) reguluje zagadnienia dotyczące żywności, kosmetyków, leków, urządzeń medycznych oraz urządzeń elektronicznych emitujących promieniowanie dostępnych na rynku amerykańskim. Agencja posiada prawo do monitorowania, badania i powstrzymania importu żywności i leków.
   
 4. Agencja Ochrony Środowiska (Environmental Protection Agency, EPA) ma na celu ochronę środowiska i zdrowia przed toksycznymi substancjami. Każda branża przemysłowa podlega w pewnym stopniu przepisom EPA.
   
 5. Departament Rolnictwa (Department of Agriculture, USDA) określa wymagania w zakresie importu mięs, drobiu, produktów rolnych i żywych zwierząt do USA.
   
 6. Komisja do Spraw Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (The Consumer Product Safety Commission, CPSC) ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa konsumentów w USA. Ma prawo do sprawdzenia towaru w każdej fazie dystrybucji, ale nie wydaje certyfikatów dotyczących importowanych towarów. Może też kierować wnioski do Amerykańskiej Służby Celnej (Customs and Border Protection) o zablokowanie towarów, które nie spełniają federalnych przepisów bezpieczeństwa.
   
 7. Administracja Zdrowia i Bezpieczeństwa Pracy Departamentu Pracy (Occupational Safety and Health Administration, OSHA) - regulacje OSHA często dotyczą sektora budowlanego, z uwagi na fakt, iż dotyczy przemysłu wysokiego ryzyka dla zdrowia pracowników.

 

Powyższe agencje rządowe regulują różne sektory i nie muszą dotyczyć każdego z nich. Planowane jest utworzenie szczegółowych opracowań rynkowych dla poszczególnych branż perspektywicznych z punktu widzenia polskiego eksportu, w których zostaną omówione przepisy poszczególnych instytucji regulujących import i produkcję towarów.

 

Źródło: Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Waszyngtonie
Pliki do pobrania

Opracowanie na temat agencji regulujących import
pdf | 209.77 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zlewy i zlewozmywaki do twojej kuchni - SINK Quality

Nowoczesny design oraz najwyższa jakość zlewów granitowych – poznaj markę Sink Quality. Pasują on...
Polska - Siekierki Wielkie 2021-10-19 Dodał: Sink Quality Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert