Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProces selekcji firm

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Kuciński | 2016-01-15 16:12:24
usa, stany zjednoczone, svac, dolina krzemowa, firmy, us mac

Opracowana została procedura aplikacyjna, przy czym w procesie selekcji firm uczestniczyć będą eksperci/mentorzy US MAC.

Oferta biura akceleracyjnego WPHI skierowana jest do polskich firm, których plany biznesowe zakładają wysoki potencjał wzrostu oraz ekspansję na rynek globalny, poprzez integrację z ekosystemem Doliny Krzemowej.

Założeniem biura jest zindywidualizowanie oferowanego wsparcia merytorycznego do potrzeb poszczególnych firm reprezentujących następujące sektory: IT/ICT (hardware, software), clean-tech, bio-tech, urządzenia medyczne. W ramach programu „10 dni na START”, firmy mają możliwość uczestniczenia w intensywnych szkoleniach, indywidualnych sesjach z mentorami, spotkaniach z ekspertami oraz w wydarzeniach networkingowych organizowanych przez biuro akceleracyjne WPHI w Dolinie Krzemowej we współpracy z akceleratorami: US Market Access Center i RocketSpace oraz partnerami skupionymi wokół biura.

Prócz przygotowanego programu merytorycznego, firmy mogą korzystać nieodpłatnie z udostępnionej przez WPHI powierzchni biurowej, sal do organizacji spotkań biznesowych, telefonu (rozmów lokalnych), Internetu oraz sprzętu biurowego. WPHI nie pokrywa kosztów związanych z podróżą, oraz pobytem uczestników programu w Dolinie Krzemowej.

Korzyści z udziału w programie:

  • poznanie specyfiki ekosystemu innowacji Doliny Krzemowej, w szczególności kultury biznesowej oraz zasad współpracy
  • weryfikacja pomysłu oraz modelu biznesowego
  • przygotowanie do pitching session przed potencjalnymi inwestorami
  • poznanie najnowszych trendów technologicznych
  • nawiązanie kontaktów biznesowych

Nabór firm prowadzony jest w trybie ciągłym. W procesie selekcji uczestniczą eksperci z Doliny Krzemowej. Przy ocenie firm, prócz standardowych kwestii biznesowych, brane jest pod uwagę dopasowanie kulturowe, znajomość jęz. angielskiego pozwalająca na samodzielne nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz determinacja firmy do osiągnięcia sukcesu na rynku globalnym. Ważnym elementem procesu selekcji jest rozmowa (telefon/Skype), w trakcie której weryfikowana jest gotowość firmy do wzięcia udziału w programie.

Firmy zakwalifikowane do udziału w programie, przed wyjazdem do Doliny Krzemowej zobowiązane są do opracowania dokumentu przedstawiającego szczegóły modelu biznesowego, który stanowić będzie podstawę do indywidualnej pracy z mentorami.

Istnieje możliwość nieodpłatnego korzystania z infrastruktury biura po zakończeniu programu (prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby na jak najwcześniejszym etapie).

Firmy zainteresowane skorzystaniem z oferty biura akceleracyjnego, proszone są o przekazanie załączonych poniżej formularzy oraz prezentacji (pitching deck) na adres: beata.adamczyk@trade.gov.pl

Prosimy o staranne i rzetelne wypełnienie załączonych formularzy, co pozwoli nam na lepsze dostosowanie oferty do fazy rozwoju firmy.

W przeciągu dwóch dni roboczych, firmy otrzymają potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, a także dalsze informacje dotyczące udziału w programie.

 
Pliki do pobrania

Profil firmy
doc | 89 KB
Pobierz
Samoocena firmy
docx | 36.75 KB
Pobierz