Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRóżnice kulturowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 17:47:11
usa, washington, ludność

Amerykanie postrzegani są jako ludzie energiczni, pełni wiary i optymizmu, którzy nie boją się podejmować ryzyka w interesach. Chwalimy sobie ich miłe usposobienie, podziwiamy otwartość i charakterystyczny amerykański uśmiech.

Stany Zjednoczone są społeczeństwem wielokulturowym, wielorasowym i wielonarodowościowym. Mimo wielkiej różnorodności wśród obywateli, istnieje jednak główny nurt amerykańskiej kultury świata biznesu.

Większość amerykańskich negocjatorów jest bardzo wyczulona na punkcie czasu. Z reguły nie prowadzą oni długich rozmów wstępnych, tylko przechodzą od razu do konkretów. Postaw więc na merytorykę i szybko sformułuj podstawowe warunki kontraktu, a zainteresujesz swojego rozmówcę.

Nie należy przeciągać rozmowy. Gdy biznesowy partner spogląda nerwowo na zegarek, to jest to sygnał, że najwyższy czas przejść do meritum. Amerykanie cenią również punktualność, spóźnienie na umówione spotkanie dłużej niż 10 minut może być odebrane jako przejaw braku dyscypliny lub nieuprzejmość.

Amerykanie słyną ze swojej nie ceremonialności i szybkiego przechodzenia na „ty”, nawet z ludźmi których dopiero co poznali. Znani są również ze swojego dążenia do zrównania ludzi pod względem warunków życiowych i dochodów a indywidualne osiągnięcia są dla nich ważniejsze, niż klasa społeczna.

Głównym językiem interesów jest oczywiście angielski – amerykanie wychodzą z założenia że jest to język międzynarodowy, dlatego bardzo słabo znają inne języki obce. W kontaktach interpersonalnych cenią szczerą wymianę informacji oraz bezpośredniość.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

</h3>TBZ dentysta<br />Popiela 13<br />Toruń 87-100<br /><a href = 574 786 931
574 786 931
TBZ dentysta
tbzdentysta@gmail.com Renomowany gabinet sto">

TBZ dentysta
Popiela 13
Toruń 87-100
574 786 931...
TBZ dentysta Popiela 13 Toruń 87-100 574 786 931 TBZ dentysta tbzdentysta@gmail.com Spraw...
Polska - Toruń 2021-03-03 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

oferta TBZ dentysta

oferta TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert