Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowy Jork zainwestuje 70 mln dolarów w rozwój szybkiego internetu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 17:57:02
usa, nowy jork, internet

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zapowiedział, że w ciągu najbliższych 10 lat władze miasta zainwestują 70 mln dolarów w rozwój szybkiego internetu. Dzięki tym środkom mieszkańcy mają uzyskać dostęp do uniwersalnej sieci szerokopasmowej.

Portal TechCrunch informuje, że nawet w tak rozwiniętych technologicznie miastach Stanów Zjednoczonych jak Nowy Jork czy San Francisco wielu mieszkańców nadal nie ma dostępu do internetu. W Nowym Jorku około jedna piąta gospodarstw domowych nie jest podłączona do internetu, natomiast wśród najbiedniejszych mieszkańców problem jest jeszcze poważniejszy – 36 proc. z nich nie ma połączenia z siecią. Podobnie wygląda sytuacja w San Francisco – z niecałych 850 tys. mieszkających tam osób ok. 100 tys. nie ma dostępu do internetu.

„Szerokopasmowy internet nie jest już luksusem – stanowi źródło edukacji, zatrudnienia, biznesów i naszego życia obywatelskiego – tak jak woda i prąd. Po raz pierwszy w historii miasta, wydatki na szerokopasmowy internet zostały zapisane w budżecie” – powiedziała w maju 2015 r. doradczyni burmistrza Maya Wiley.

Z zapowiedzianych 70 mln dol. aż 25 mln ma być przeznaczonych na stworzenie nowych bezprzewodowych korytarzy, które dostarczą darmowy albo tani internet do 20 tys. gospodarstw domowych, których mieszkańcy mają niskie dochody. Następne 7,5 mln dolarów zostanie zainwestowane w rozwój istniejących już pięciu korytarzy bezprzewodowych. Miasto przeznaczy też 1,7 mln na rozwój sieci internetowej w okolicach stref przemysłowych, w których funkcjonuje ok. 500 przedsiębiorstw.

W Nowym Jorku do 2017 roku ma powstać też ok. 1,5 tys. punktów dostępu do internetu o prędkości do 1 gigabita na sekundę.

PAP

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obróbki blacharskie

Świadczymy usługi cięcia i gięcia blachy według zlecenia klienta. Wykonujemy elementy metalowe o ...
Polska - POZNAŃ 2019-08-14 Dodał: Marcin Ciesielski Produkcja i przetwórstwo metali Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Conductor rails UNILIFT-UCR

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-04-29 Dodał: Anna Jaracz Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert