Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStany Zjednoczone największym rynkiem czekolady

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-16 12:51:44
usa, czekolada, gospodarka, handel

Amerykański rynek czekolady, który jest największym rynkiem czekoladowych łakoci na świecie, wzrośnie do 25 mld dol. w 2019 r. z 21 mld dol. osiągniętych w 2014 r. - podała w kwietniu 2015 r. firma badawcza Mintel.

Choć czekoladowe słodycze pozostają popularne w Stanach Zjednoczonych i 85 proc. dorosłych je kupuje, moda na zdrowy styl życia i rosnące ceny nadwyrężają jej sprzedaż w ostatnim czasie.

Około 53 proc. amerykańskich konsumentów je czekoladę przynajmniej raz w tygodniu. Około 32 proc. kupuje więcej czekolady w okolicach świąt dla siebie, a 33 proc. jako prezent. 72 proc. traktuje czekoladę jako małą przekąskę, a 29 proc. podjada ją aby poprawić sobie humor. 71 proc. woli czekoladowe wariacje od klasycznej czekolady.

W 2014 roku to jednak Europa była najbardziej innowacyjnym rynkiem czekolady, wprowadzając na rynek najwięcej nowych produktów. Następne były: Azja, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska i Afryka.

Choć to amerykański rynek jest największym rynkiem czekolady, to rynek azjatycki będzie rósł najszybciej w roku 2015 i w latach następnych - twierdzi analityk Mintel Marcia Mogelonsky.

PAP