Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Prawne aspekty umowy dystrybucyjnej lub agencyjnej zawartej przez polską firmę z amerykańskim podmiotem

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: WPHI Nowy Jork | 2016-07-01 20:09:59
  webinarium  WPHI w Nowym Jorku zaprasza na webinarium na temat prawnych aspektów umowy dystrybucyjnej lub agencyjnej zawartej przez polską firmę z amerykańskim podmiotem w środę 13 lipca 2016 r. o godz. 15 czasu w Polsce.

  Zarejestruj się pod linkiem:

  https://attendee.gotowebinar.com/register/7436673713952780034

   

  Szkolenie będzie poświęcone prawnym zagadnieniom związanym z nawiązaniem współpracy z amerykańskim dystrybutorem i agentem, w tym:

  • różnicom pomiędzy umową agencyjną a dystrybucyjną wraz ze wskazaniem argumentów przemawiających „za” oraz „przeciw” każdej z nich;
  • wymogowi „niezależności” dystrybutora i agenta oraz konsekwencjom wiążącym się z jej brakiem;
  • treści umowy dystrybucyjnej i agencyjnej i postanowieniom, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

   

   

  Eksperci:

  Richard A. Walawender
  Amerykański adwokat, partner w kancelarii Miller Canfield, współzałożyciel kancelarii Miller Canfield w Polsce, lider grupy prawa korporacyjnego i dyrektor praktyki międzynarodowej.

  Justyna Regan (Balcarczyk)
  Amerykański adwokat, polski radca prawny w kancelarii Miller Canfield, członek grupy prawa korporacyjnego, w Polsce uzyskała tytuł doktora habilitowanego.

  Moderator:

  Aneta Kuczewska
  Wicekonsul w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.