Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  CZECH, POLISH & HUNGARIAN ICT INNOVATION

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: WPHI Nowy Jork | 2016-05-20 15:07:30
  wphi, startup


  Na zaproszenie WPHI w Nowym Jorku trzy polskie startupy Brainly, VR Global i CityGlobe uczestniczyły 12 maja 2016 r. w wydarzeniu CZECH, POLISH & HUNGARIAN ICT INNOVATION w czeskim ośrodku Bohemian National Hall.

   

  Na temat eventu został opublikowany m.in. artykuł w Nowym Dzienniku.

   

  "Polska ma świetnie wykształconych ekspertów z dziedziny ICT. O tym mówią fakty, czyli prawdziwe osiągnięcia w międzynarodowych konkursach, takich jak Code Jam, Imagine Cup, Central European Programming Contest. Polscy eksperci znajdują się wśród najlepszych na świecie, albo są wręcz najlepsi" – powiedziała w trakcie swojej prezentacji konsul Aneta Kuczewska z WPHI. Polski sektor ICT, jego wiedzę i innowacyjność doceniają firmy, instytucje oraz konsumenci.

  "NASA korzystała z polskiego oprogramowania w analizowaniu badań nad Marsem, Biały Dom korzysta z rozwiązań polskiej firmy przy projekcie promującym edukację wśród młodzieży, stan Waszyngton też podpisał kontrakt z firmą dostarczającą oprogramowanie. Mamy wiele sukcesów tego rodzaju" – wyliczała konsul Kuczewska, wspominając też o licznych globalnych firmach, takich jak IBM czy Microsoft, które w Polsce tworzą swoje oprogramowania, opierając się na talentach polskich ekspertów IT.

  Przypomniała też o sukcesach sektora gier wideo, który jest polską "specjalnością eksportową". "Wiedźmin III w ub. roku zdobył Global Game Award i była to jedna z ponad 250 nagród, jaką ten produkt uzyskał, odkąd pojawił się na rynku" – powiedziała konsul Kuczewska. Dodała, że co prawda Polska nie stworzyła jeszcze produktu, który podbił cały świat, ale wyraziła nadzieję, że być może któraś z firm, które zaprezentowały się na czwartkowej konferencji, tego dokona.

  Na dobrej drodze do zawojowania całego świata jest Brainly. To aplikacja, dostępna w 12 językach i 35 krajach świata, w tym od 2014 r. w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie ma 2 miliony użytkowników. To aplikacja, dzięki której uczniowie mogą zadawać pytania, by uzyskać pomoc w rozwiązywaniu zadań szkolnych. Aby móc zadawać pytania muszą też aktywnie włączyć się w dzielenie się wiedzą z pozostałymi użytkownikami tej aplikacji. Za to otrzymują punkty i pną się w rankingu. W ten sposób bezinteresownie pomagają sobie w nauce, odpowiadając na tysiące pytań z różnych przedmiotów szkolnych. Nad wszystkim czuwa około 1000 moderatorów z całego świata, którzy nie tylko odpowiadają na pytania, ale również pilnują porządku na tej platformie wymiany wiedzy.

  Brainly to globalna wersja serwisu zadane.pl, który powstał w Polsce w 2009 r. i szybko zyskał tam milion użytkowników. Teraz, dzięki kolejnej inwestycji na 15 milionów dolarów, firma zaczyna kolejny etap rozwoju.

  Innym startupem, który zaprezentował się na czwartkowej konferencji, jest VR Global. "To oprogramowanie zaprojektowane dla sektora nieruchomościowego i hotelarskiego. Pomagamy klientom zobaczyć konkretną przestrzeń, zanim zostanie wybudowana, albo, jeżeli już istnieje, pokazujemy jak wygląda, bez konieczności odwiedzenia jej" – powiedział Alexander Gredysa, współzałożyciel firmy, której główna siedziba wraz z deweloperami mieści się we Wrocławiu. Oprogramowanie to, z którego można korzystać na różnego rodzaju urządzeniach, wykorzystuje najnowsze technologie, w tym wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość.

  W czerwcu br. natomiast na rynek ma wejść CityGlobe, platforma, która – jak powiedział nam Marek Bańczyk, prezes tego startupu – służy kojarzeniu firm, które chcą wejść na rynek zagraniczny i nie wiedzą za bardzo gdzie, z miastami, które chciałyby przyjąć inwestorów, ale nie wiedzą, skąd ich wziąć.

  CityGlobe posiada setki danych dotyczących miast na całym świecie, od Nowego Jorku po Mombasę, z uwzględnieniem m.in. Warszawy, Wrocławia, Poznania i Krakowa (w późniejszym etapie dodane zostaną również Śląsk i Trójmiasto). "Nie pytamy użytkowników, czy chce poznać takie czy inne dane dotyczące danego miasta, ale pytamy, co chce zrobić: otworzyć biuro sprzedaży czy np. przenieść część swojego procesu produkcyjnego tam, żeby było taniej" – mówi Bańczyk, dodając, że CityGlobe podaje użytkownikom globalizm w pigułce.

  Oprócz polskich startupów na czwartkowej konferencji, którą wraz z WPHI organizowały konsulaty i agencje promocji handlu z Czech i Węgier, zaprezentowały się również startupy z tamtych krajów, takie, jak m.in. Agent Balance, Attrecto i Sourcy."

   

  DSC0048edytuj opis zdjęcia

  DSC0125edytuj opis zdjęcia

  DSC0119edytuj opis zdjęcia

  DSC0097edytuj opis zdjęcia

  DSC0092edytuj opis zdjęcia

  DSC0039edytuj opis zdjęcia

  DSC0074edytuj opis zdjęcia


  Wybrane
  oferty polskich przedsiębiorstw

  OKNA PCV

  OKNA PCV Wybór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko ze względu na wygląd i este...
  Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

  Okna PCV i Aluminiowe

  Okna Toruń Dobór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko ze względu na estetykę i wy...
  Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

  Protetyk

  Protetyk Toruń W jaki sposób przebiegają fazy zakładania protetycznego mostu Mosty pro...
  Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Aleksandra Kotkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

  Zobacz więcej ofert